piątek, 21 grudnia 2012

Kalendarz adwentowy

Witam Was serdecznie :)

Wiem, że na zrobienie kalendarza adwentowego jest już trochę za późno, jednak niedawno natknęłam się na kurs, stworzony przez Zielonooką. Ukazał się w e-magazynie 30x30 (wydawanym przez ILS), który moim zdaniem jest kopalnią inspiracji. Zawiera wiele ciekawych artykułów, mapki i piękne prace. Poza tym, w każdym numerze, możemy podejrzeć jak wyglądają scrapowe kąciki czołowych polskich, przezdolnych dziewczyn :) Zapraszam Was także, na równie inspirującego bloga Zielonookiej.


Przedstawiam Wam moją wersję kalendarza adwentowego i to wcale nie na słodko. Zmusza on rodziców do odrobiny wysiłku i poświęcenia trochę czasu dla swoich pociech, ponieważ jest to kalendarz z zadaniami na każdy dzień. Jakie zadania wymyślicie to zależy od Was ale warto zaangażować w to całą rodzinę aby wszyscy poczuli się ważni.

Potrzebne materiały:
- papiery TIS THE SEASON
- nity
- nitownik
- dziurkacz kółko o średnicy 1,5cm
- dziurkacz rewolwerowy
- nożyczki
- trymer
- taśma 3D lub kosteczki 3D
- brystol
- dratwa
- perlen pen
- ulubione wykrojniki


Aby wykonać pojedynczy tag z kieszonką należy wyciąć pasek papieru o wymiarach 6,5x15,25cm (tak aby ekonomicznie wykorzystać arkusz papieru), przyciąć górne rogi, zbigować na 12cm długości, zagiąć do tyłu i skleić boki - tak powstanie nam kieszonka, do której włożymy bilecik z zadaniem. Na koniec ozdabiamy przód każdego taga i gotowe. 

Teraz wystarczy tylko jakaś ładna gałązka, na której zawiesimy nasze tagi i możemy zacząć odliczać dni do najpiękniejszych, magicznych świąt w roku.


Kalendarz ten pojawił się w świątecznym wydaniu e-magazynu 30x30.

Życzę udanej zabawy i radosnych przygotowań do Świąt:)
Pozdrawiam słonecznie:)
-Zielonooka

Ze swojej strony pragnę dodać, że to zdecydowanie najpiękniejszy kalendarz adwentowy, który widziałam w tym roku.

Pozdrawiam świątecznie :)

Hekate

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz