niedziela, 23 września 2012

Poszewka na poduszkę.

Witam serdecznie i zapraszam do zapoznania się z kursem na poszewkę. Autorką jest Cath :)

Ostatnio żyję w poduszkowym rytmie, więc pomyślałam, że pokażę Wam jak bardzo prosto uszyć poszewkę na poduszkę, a że akurat mam kilka zdjęć z procesu powstawania poduszki, to je tutaj pokażę.

Wymiary mojej poduszki to 35x35 cm, więc na poszewkę potrzebuję trzech kawałków materiału o wymiarach:

37x37 cm, 37x12 cm, 37x30 cm.

Zapas zostawiam na wszycie i na zakładkę z tyłu poduchy. Nie lubię szyć poduszek z jednego kawałka, więc pokazuję jak porządnie zrobić to z 3 osobnych kawałków, żeby każdy bok miał po równo szycia :)

Po wycięciu kawałków materiału, każdy obrębiamy ściegiem zygzakowym lub, jak ktoś ma, to overlockiem.  Następnie zaprasowujemy końce dwóch mniejszych kawałków - w tym miejscu będzie wejście na poduchę. Przeszywamy to, co zaprasowaliśmy, ściegiem prostym. Przykładamy do siebie kawałki materiału tak jak widać to na drugim zestawie zdjęć, prawą stroną do środka. Zakładamy zakładki na siebie, spinamy szpileczkami, aby nam się nie rozsuwały i przeszywamy całą poduchę na około ściegiem prostym. W miejscach łączenia zakładki dobrze jest przeszyć materiał dwa razy, aby mocno się trzymał. Przewlekamy poszewkę na drugą stronę, wypychamy rogi nożyczkami i poducha gotowa! Ja do mojej poduszki doszyłam wstążeczki, które zawiązane tworzą jej zamknięcie, ale można doszyć guziki :), albo zrobić większą zakładkę i po kłopocie :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz