poniedziałek, 10 września 2012

Magnetyczne klamerki.

Witam Was serdecznie :)

Zapraszam na cykl kursów autorstwa przezdolnej Coco.nut. Odwiedźcie również jej bloga.


Na blogu stonogi zainaugorował nowy cykl - Rodzinny kącik, którego celem jest proponowanie różnych prac do wykonania w rodzinnym gronie, z udziałem dzieci. W ramach tego cyklu prezentuję dziś KURS/ TUTORIAL na takie magnesy klamerkowe.

Potrzebne nam będą następujące przedmioty:

od lewej: nożyczki, folia magnetyczna (ja użyłam odciętego kawałka od reklamowego magnesu), pędzelek, klamerki drewniane, wybrany wzór taśmy dekoracyjnej (lub ozdobnego papieru), klej i farba akrylowa w kolorze komponującym się z taśmą.

1. Malujemy farbą akrylową boczne powierzchnie klamerki:


2. Po wyschnięciu farby naklejamy taśmę dekoracyjną na węższą część. Jeżeli taśma jest za szeroka, to nadmiar przycinamy po przyklejeniu. Jeżeli nasza taśma jest półprzezroczysta, można wcześniej powierzchnię pod nią podmalować białą farbą, wtedy wzór będzie bardzie wyrazisty. Jeżeli z kolei zdecydujemy się wykorzystać ozdobny papier, wtedy przyklejamy go klejem Magic i czekamy, aż wyschnie.


3. Później wycinamy odpowiedni kawałek folii magnetycznej i przyklejamy klejem Magic do naszej klamerki z drugiej strony:


4. Potem pozostaje nam jedynie przyczepić nasz magnes do lodówki (lub w inne miejsce, w którym chcemy go wykorzystać). Mój klej nie był jeszcze całkiem suchy, dlatego klamerka pozuje do zdjęcia jeszcze bezczynnie ;)


Różnych wariantów powyższych magnesów jest wiele, zachęcamy do szukania własnych pomysłów i wspólnych rodzinnych działań! I oczywiście - jeśli ktoś zainspiruje się moim kursem, bardzo proszę o podlinkowanie pracy w komentarzach, lub przesłanie zdjęć na maila :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz