czwartek, 2 sierpnia 2012

Kartka - opakowanie na podgrzewacze.

Witam.

Autorką kursu jest Hania739. Zapraszam serdecznie na jej bloga.

Dzisiaj przygotowałam dla Was karteczki z podgrzewaczami, ale równie dobrze zamiast podgrzewaczy można do pudełeczek włożyć np. czekoladki. Inspirację zaczerpnęłam z bloga zagranicznego i już w zeszłym roku zrobiłam dwie pierwsze takie karteczki. Poniżej zamieszczam kursik, który zrobiłam również zeszłego roku, ale jest cały czas aktualny, a może któraś z Was będzie miała ochotę też wykonać właśnie taką karteczkę i obdarzyć nią kogoś szczególnie bliskiego.
Uwaga - dużo zdjęć.
To teraz czas na kursik
Przygotowujemy kartkę o wymiarach 22 x 20 cm. Z dłuższego boku odmierzamy następujące odległości: 8cm, 2cm, 8cm, 2cm i 2cm i te miejsca bigujemy - będzie się je nam później lepiej zginało. Teraz z krótszego boku (20 cm) odmierzamy po kolei 2cm, 2cm, 16cm, 2cm i 2cm - i znów bigujemy. Do bigowania i cięcia użyłam Trimmer 12 Marthy Stewart. Teraz wycinamy pokazane na 2 zdjęciu paski.


Tak wygląda przycięta kartka, na której z lewej  strony kartki odrysowujemy dowolny kształt, może to być najprostszy nawet owal. Ja swój wycięłam wykrojnikiem.


Teraz z prawej strony kartki przycinamy papier, którym chcemy obkleić nasze pudełeczko: wieczko + 4 paseczki. Przed naklejeniem cieniujemy ich obrzeża. Wycinamy w środku kształt, który wcześniej narysowaliśmy i też cieniujemy brzegi. Od środka wklejamy foliową szybkę.


Sklejamy pudełeczko z dłuższej strony jak pokazują to zdjęcia poniżej.


Do środka pudełeczka wkładamy 6 podgrzewaczy i zamykamy pudełeczko. Następnie doklejamy pod pudełeczkiem wstążeczkę. Związujemy wstążeczkę - chroni ona nasze pudełeczko przed nieprzewidzianym otwarciem i wypadnięciem podgrzewaczy.


Teraz przygotowujemy bazę na karteczkę. Kartkę docinamy do rozmiarów: 24,3 cm x 15 cm. Moja karteczka, którą Wam dzisiaj pokazuję ma wymiary 24,3 x 18 cm. Z dłuższego boku odmierzamy po obu stronach po 11 cm. Krótsze boki podcinamy dekoracyjnie dowolnym dziurkaczem brzegowym i cieniujemy tuszem wszystkie brzegi. Użyłam tu dziurkacza brzegowego Loops Marthy Stewart, tylko po wycięciu listwy go troszeczkę zmodyfikowałam. 
 

Teraz przycinamy kartki, którymi obkleimy naszą bazę z obu stron, czyli 2 paski (grzbietowe) i 4 prostokąty na kładkę naszej kartki.


Tak wygląda z obu stron już po naklejeniu. Teraz przygotowujemy kieszeń - po naklejeniu ma mieć rozmiary 9,5 cm x 9,5 cm i odpowiednio mniejszy papier, który na nią nakleimy. Tak wygląda z prawej strony.


A tak wygląda kieszeń już po naklejeniu w środku kartki. Teraz przygotowujemy tag o wymiarach: 13,5 cm x 8 cm.
 


Poniżej tag już obklejony papierem i udekorowany na górze. Zdjęcie obok - tag już w kieszonce, a na której  nakleiłam ozdobę z pieczątką "Wesołych Świąt". 
 

Tu karteczka już ozdobiona. Teraz można już wkleić do środka kartki pudełeczko z podgrzewaczami.


Poniżej wygląd gotowej już karteczki.


Samo zrobienie kartki nie jest trudne, aczkolwiek na pewno pracochłonne. Zachęcam do wykonania podobnej karteczki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz