czwartek, 2 sierpnia 2012

Kartka - czajniczek.

Witam Was serdecznie :)

Chciałabym przedstawić dzisiaj kurs autorstwa Hanii739.
I jeszcze rzut okiem na wszystkie razem.Mam nadzieję, że spodobały się Wam. Poniżej zamieściłam krótki kursik ich wykonania.

****
Najpierw przygotowałam bazę, czyli przód, tył i pokryweczkę czajniczka oraz elementy, które nakleję na bazę.


Tu pokazane są wycięte elementy z wybranego papieru, a na drugim zdjęciu pocieniowane tuszem i naklejone na przód czajniczka.


Czajniczek odwracam do tyłu i przykładam pokrywkę, a następnie zaznaczam ołówkiem 3 boki kwadratu. Na drugim zdjęciu widać już odrysowane boki. Teraz łatwiej będzie przykleić paseczki. Będzie równo i dokładnie.


Paseczki już są przyklejone i to co niepotrzebne można odciąć. Dodam, że naklejam podwójną ilość paseczków, czyli na każdy bok po 2 sztuki, a to dlatego, żeby bez problemów wyjmować i wkładać kwadrat z pokrywki. Na drugim zdjęciu paski są już naklejone i teraz można przymierzyć, czy pokrywka będzie pasowała. Gdyby okazało się , że jest ciut za duża, to łatwo będzie ją można przyciąć.


Na plecy czajniczka naklejam kwadrat w tym samym kolorze co baza kartki, a tym samym przykrywam naklejone wcześniej paseczki. W ten sposób tworzymy kieszonkę, w którą bez problemu wsuniemy wystającą kwadratową część od pokrywki.  Teraz już czas przygotować tył czajniczka. Od góry odmierzam 1,5 cm i leciutko zaznaczam czymś ostrym.

Teraz bez problemu prosto i leciutko zginam tył kartki. Ten zgięty kawałek kartki od tyłu smaruję klejem i przykładam z tyłu czajniczka, a dokładnie na górną część utworzonej kieszonki. Wkładam pokrywkę i już mam gotowy czajniczek, który można ozdobić w/g własnego pomysłu.


Serdecznie Was pozdrawiam i zachęcam do wykonania własnego czajniczka :))


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz